Katolická charismatická obnova
  

Hlavní menu:


Ve stopách Dona Boska - Net For God

Nové Adalbertinum, Hradec Králové
14.12.2006 [čtvrtek], kategorie: Modlitební setkání
Pozvánka na promítání filmového dokumentu s besedou.

Mladý kněz Jan Bosco je zděšen bídou malých dělníků 19. století na předměstí italského Turína. A tak se zrodila velká myšlenka. Don Bosco pochopí, že je potřeba nejdříve se o mladé postarat a být jejich přítelem. Bez oddechu využívá svůj vychovatelský talent a sehrává důležitou roli, aby naplnil potřeby mladých. Stává se zakladatelem dvou řeholních rodin - Salesiánů a řádu sester od Panny Marie Pomocnice křesťanů.

V první části filmu hovoří francouzský salesiánský kněz Jean-Marie Petitclerc vypráví o svém povolání a ukazuje na životě Dona Bosca, jak vychovávat v naší aktuální společnosti.

Ve druhé části můžeme sledovat růst salesiánského díla v mongolském Ulanbátáru a také reportáž o síti Net for God v České republice a spolupráci s novou křesťanskou televizí NOE, kterou vede salesiánský kněz Leoš Ryška. (Délka filmu 30 minut)

Setkání se uskuteční v Novém Adalbertinu, Velké nám. 32, Hradec Králové dne 14.12. 2006 v 18.00 hod.

Setkání bude spojeno s malým občerstvením.

Film vznikl ve Francii v rámci Mezinárodní ekumenické fraternity NET FOR GOD, která je rozšířena v mnoha zemích světa za účelem modlitby a úsilí o jednotu křesťanů. Každý měsíc je představen film, který napomáhá vzdělání ve víře nebo reaguje na aktuální události v Církvi a ve světě.

www.chemin-neuf.cz

Pořadatel:  
© 2001-2013 Katolická charismatická obnova. Použití textů je možné se svolením redakce. ISSN 1214-2638.
© Design, redakční systém: Webdesignum 2007 - 2018
Nejčastěji hledané výrazy: Charismatická obnova | Vnitřní uzdravení | Vojtěch Kodet | Tábor Jump